Resin Ribon

Resin ribonlar, termal transfer baskı yöntemiyle kullanılan bir ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler, polyester ve naylon kumaşlar gibi yüksek dayanıklılık gerektiren malzemeler üzerinde kullanılan resin ribonlar, özellikle ağır yıkamalara, yüksek sıcaklıklara ve kimyasallara dayanıklıdır. Bu nedenle, endüstriyel etiketleme uygulamaları için popüler bir seçimdir.

Resin ribonlar, fiyat olarak diğer ribon çeşitlerine göre daha yüksektir, ancak sağladıkları dayanıklılık avantajı, özellikle yüksek hacimli etiketleme işlemlerinde maliyeti düşürür. Resin ribonlar, ayrıca alkol ve diğer solventlerle yapılan silinme testlerinden başarıyla geçerler.

Resin ribonlar genellikle, pp opak, pp şeffaf, pp mat opak, pe opak, pe şeffaf, pe mat opak, silvermat, pp metalize, akmaz yıkama kumaşı ve saten yıkama kumaşı gibi malzemelerde baskı yapmak için kullanılır. Ribonlar, her marka barkod yazıcıya uyumlu olarak üretilir ve farklı genişliklerde (25mm-250mm) ve uzunluklarda (74, 83, 91, 300, 450 veya 600 metre) sunulur.